Gönderen: wmwebtr | Ekim 26, 2008

Açıköğretim AÖF İnternet Başvuru Koşulları

Açıköğretim AÖF İnternet Başvuru Koşulları – Kuralları

İnternetten başvuru işlemleri “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinden, kayıtlar ise Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bürolarından yapılacaktır.

Adayların başvuru ve kayıt tarihleri içerisinde kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce, aşağıdaki açıklamaları okuyup İnternetten başvuru yapmaları gerekmektedir. İnternetten başvuru yapabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Reader yazılımının kurulu olması gerekmektedir. Birden fazla kayıt türüne başvuran adaylar, sadece kayıt yaptıracağı bölüm/programa ait, “İnternet Başvuru Belgesi”ni AÖF bürosuna vereceklerdir.

1.“Dikey Geçiş” İnternet Başvuru Koşulları

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Ön Lisans Programlarından mezun olanlar mezuniyet alanlarına göre, “İktisat veya İşletme Fakülteleri”nin 3.sınıfına “Doğrudan Kayıt” veya “Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı”na dikey geçiş için başvurabilirler.

İnternetten başvuru yaparken, ön lisans mezuniyet belgesindeki program ismi ile İnternet Başvuru sitesinde beyan ettiğiniz “Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans Mezuniyet Alanları”ndaki programın aynı olması gerekmektedir. AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgenizdeki programınız ile İnternet başvurusunda beyan ettiğiniz mezuniyet programı arasında farklılık olursa kaydınız yapılmayacaktır. Dikey geçiş başvurusu yapacak adaylar İnternet Başvuru sitesinin ana sayfasındaki “DİKEY GEÇİŞ” linkine tıklayarak İnternetten başvurularını gerçekleştireceklerdir.

2.“ÖSYS Ek Yerleştirme” İnternet Başvuru Koşulları

2008 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurup kayıt yaptırabilirler. Bu adaylar, İnternet Başvuru sitesinin ana sayfasındaki

“EK YERLEŞTİRME” linkine tıklayarak İnternet başvurularını gerçekleştireceklerdir.

3.“İkinci Üniversite” İnternet Başvuru Koşulları

İkinci Üniversite başvuru esasları aşağıda sıralanmıştır.

* İki veya dört yıllık örgün yükseköğretim programlarında kayıtlı veya mezun öğrenciler, alanları dışındaki Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans Programlarını veya İktisat-İşletme Fakültelerinin Lisans Programlarından herhangi birini tercih edebilirler (AÖF Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı, İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı ve Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı hariç). Bu kapsamda kayıt yaptıracak örgün Yükseköğretim Programlarında okuyan veya mezun öğrencilerin tekrar ÖSS’ye girmelerine gerek yoktur.

* ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

* Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) ile Türkiye’deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

* Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar da başvurabilirler.

* Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarında hâlen kayıtlı olan öğrenciler ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıramazlar.

* Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde hâlen kayıtlı veya mezun olanlar kayıt yaptıramazlar.

Yukarıdaki koşullara uyan lisans veya ön lisans mezunu veya kayıtlı öğrenciler İnternet Başvuru sitesinin ana sayfasındaki “İKİNCİ ÜNİVERSİTE” linkine tıklayarak İnternet başvurusunu gerçekleştireceklerdir.

4.“Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt” İnternet Başvuru Koşulları

Aşağıda sıralanan İktisat veya İşletme Fakültelerinin Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında kayıtlı olan öğrenciler İnternetten başvuru yapabileceklerdir.

a) Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında Başarılı Olup Fakültelerinin 3. Sınıfına Kayıt Hakkı Olanlar:

– 2006-2007 öğretim yılı yıl sonu veya bütünleme sınavı sonunda başarılı olup 2007-2008 öğretim yılında kayıt yaptırmayanlar,

– 2007-2008 öğretim yılı yıl sonu veya bütünleme sınavı sonunda başarılı olanlar,

b) Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında En Fazla 2 Dersten Başarısız (Sorumlu) Olup Fakültelerinin 3. Sınıfına Kayıt Hakkı Olanlar:

– 2006-2007 öğretim yılı yıl sonu veya bütünleme sınavında en fazla 2 dersten başarısız olup 2007-2008 öğretim yılında hazırlık programındaki kaydını yeniletmeyenler, – 2007-2008 öğretim yılı yıl sonu veya bütünleme sınavında en fazla 2 dersten başarısız olanlar,

c) Ön Lisans Mezuniyet Alanları Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı Kapsamından Çıkartılarak Fakültelerinin 3. Sınıfına Doğrudan Kayıt Hakkı Verilenler:

– Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında kayıtlı iken Yükseköğretim Kurulu Kararı ile mezun olduğu ön lisans programı 2008-2009 öğretim yılında Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı kapsamından çıkartılarak, dikey geçiş kapsamında 3. sınıfa doğrudan kayıt hakkı verilenler.

Yukarıda ayrıntılarıyla sıralanan İktisat veya İşletme Fakültelerinin Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına kayıtlı öğrenciler, İnternet Başvuru sitesinin ana sayfasındaki “LİSANS ÖĞRENİMİNE HAZIRLIK PROGRAMINDAN 3. SINIFA KAYIT” linkine tıklayarak İnternet başvurularını gerçekleştireceklerdir.

5.“Lisans Tamamlama” İnternet Başvuru Koşulları

* Fakülte veya yüksekokulların dört yıllık eğitim veren ve klavuzda sıralanan programlardan ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar Açıköğretim, İktisat veya İşletme Fakülteleri Lisans Programlarından birine İnternetten başvuru yapabilirler.

* 2003-2004 öğretim yılı ve sonrasında “Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı” ile “Eğitim Fakültelerinin İngilizce Öğretmenliği” Bölümünden ön lisans diploması alarak ayrılan ve genel not ortalaması 60 ve üzeri olanlar, Açıköğretim Fakültesi

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı için İnternetten başvuru yapabilirler.

* “Kız Meslek Liseleri” veya “Meslek Liseleri”nin “Çocuk Gelişimi”, “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” ile “Çocuk Gelişimi ve Bakımı” bölümlerinin birinden mezun olup “Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı” ile “Eğitim Fakülteleri” ve “Mesleki Eğitim Fakülteleri“ nin, “Okulöncesi Öğretmenliği”, “Anaokulu Öğretmenliği”, “Çocuk Gelişimi ve Okulöncesi Öğretmenliği”, “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği” bölümlerinin birinden 2003-2004 öğretim yılı ve sonrasında ön lisans diploması alarak ayrılanlar, Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programına İnternetten başvuru yapabilirler. Fakültelere Lisans Tamamlama için başvuru yapacak adaylar İnternet Başvuru sitesinin ana sayfasındaki “LİSANS TAMAMLAMA” linkine tıklayarak İnternet başvurularını gerçekleştireceklerdir.

İki yıllık Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin lisans tamamlama programlarına başvuramazlar.

Reklamlar

Responses

 1. ben açıköğretim 3 sınıfa direk geçiş yaptım fakat başarılı olamadım yenilemek istiyorum fakat nasıl yapılacağını bilmiyorum

 2. kız meslek lisesiçocuk gelişimi mezunuyum acık ögretimden 4 yıllık okumak istiyorum.ücretler
  ne olacak

 3. lise bir terk im şimdi a.ö.l çocuk gelişimini okuyacağım 2. dönem kayıtları ne zaman olur acaba

 4. bn 2 sene lise 1 okudum ve kaldım acık öğretime nasıl yazılabilirm

 5. ben çocuk gelismi 2 yıllık mezunuyum. simdi açık ögrt.4 yıllık okumak istiyorum neyapmam gerekıyor cvb beklıyorum

 6. benim sorum olacak ben mes. lis. mezunuyum gazetecilik alanım fekat açık öğretim ana okulu öğrt. okumas istiyorum mümkün mü dür

 7. ARKADAŞLAR AÇIKÖĞRETİM İLE İLGİLİ SORULARINIZI CEVAPLAYABİLİRİM MSN ADRESİMİ YAZIYORUM BİLGİ ALMAK İSTEYEN VARSA BENİ EKLEDİĞİNDE LÜTFEN AÇIKLAMAYA AÇIKÖĞRETİM İLE İLGİLİ OLDUĞUNU SÖYLESİN YOKSA MSN ADRESLERİNİZ KABUL EDİLMİCEKTİR.
  huzur_sokagi_1989@hotmail.com

  • BU MSN ADRESİ İPTAL OLMUŞTUR.BAŞKASI TARAFINDAN KULLANILMAKTADIR.ARKADAŞLARDAN EKLENMEMESİNİ RİCA EDİYORUM.SAYGILAR HERKESE…

  • açıköğretim hakkında konumak istiyordum da mümkünse tabi

 8. mrb arkadaşlar ben lise mezunuyum 2 yıllı ünüversite açık öğretim okuyabilirmiyim beni bilgilendirirseniz sevinirim koruma.ahmet_@hotmail.com

  • ben de senin gibiyim

 9. ben 38 yaşında lise mezunu bir bayanım ve 2 yıllık açık öğretim okumak istiyorum.ama bu konuda hiçbir bilgim yok.bana yardımcı olursanız sevinirim.neler yapmam gerek.

 10. elif:bende senin durumundayım ama mümkün deilmiş
  sewda:okuyamazsın çünkü kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunlarını alınıyor…
  ahmet:2yıllık hatta 4yıllıkda okuyabilirsin barajı geçmen yeterli olucak
  özge:dediğim gibi barajı geçmen yeterli…ama okulöncesi öğretmenliği ve ingilizce öğretmenliği hariç diğrer bölümler için sınawa girip barajı geçmen lazım oda çok kolay

 11. ben meslek lisesi cocuk gelişimi mezunuyum.üniversiteyi açıktan okumak istiyorum.ama ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgim yok ne yapmam gerekıyor beni bilgilendırırseniz çok sevinirim..

 12. ben meslek lisesi bilgisayar mezunuyum açık öğretimde okumak istiyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinitim…

 13. ya size bir sorum var ben daha önce meslek lisesinde okuyrdum kaldım ve daha sonra açık ögrewime yazıldım awa düz liseye neyse daha sonra askerlik geldi ve ben dondurmadım benim kredilerim yanmışmıdır yada ben tekrar kaydımı yenileyip dewam edebilirmiyim edersewde meslek lis.geçiş yapma şansım var mı.

 14. slm arkadaşlar ben lise mezunuyum öss sınavına girip açıköğretimde çocuk gelişimi bölümüne girebilirmiyim. bilginiz varsa lütfen cevaplarmısınız.
  ipekyilmaz34@hotmail.com

  • lise bitirdim diorsun öss ile istediğin bu bölüme girebilirsin imkansız sayılmaz ama çok çalışman lazım

 15. ipek bende düz lise mezunuyum ve bende açık öğretim çocuk gelişimi okumak istiyorum.bir cevap aldıysan banada bildir please

 16. mrb bn mehmet ticaret meslak lisesi mezunuyum iki yıllık sınavsız geçiş hakkım varmı açık öğretimden bilgisi olan bana yazsın bilgi albileceğim bi tel no verirseniz sevinirim

 17. merhaba ben meslek lisesi mezunuyum daha önce 2000 sınavlı olarak ve 2005 senesinde dikey meslek yüksek okuluna hak kazandım ama kayıt yaptırmadın.şimdi sınavsız geçişten 2yıllık üniversite okumak istiyorum aynı zamanda açıköğretimden 4 yıllık üniversitede okumak istiyorum ben bu sene öss sınavına girecekmiyim.veya sunavsızda tercih ettiğimyer gelmesi için sınava girersem kazanma şansımı artırırmıyım. tşekkürler

 18. merhaba ben kız meslek lisesi mezunuyum notum3.96 ama mezun olalı onbir yıl oldu .üniversiteye direk geçiş hakkımı kullanmak istiyorum iki veya dört yıl ne yapmam gerekir bilgisi olanlar lütfen yardım edermisiniz PINAR hanım sizede ulaşamadım cevap bekliyorum lütfen

 19. slm arkadaşlar ben açık öğretim sağlık kurumu işletmeciliğine geçensene yerleştirildim bu sene tekrar öss hazırlanıyorum kayıtlı olduğum halde öss başvuru formuma hocalar daha önce bir yere yerleştirilmedim butununu işaretlediler bu problem olurmu?

 20. Ben önlisans programı mezunuyum. Lisedeyken eşit ağırlık bölümündeydim ve anadolu lisesi mezunuyum. Açıköğretimden okul öncesi programı okumanın koşulları neler biginiz vardır mutlaka, cevap verebılırsenız cok memnun olurum. Zaman geçmeden basvuruyu yapmak ıstıyorum. Tesekkurler.
  psycoclub@hotmail.com

 21. selam ben meslek lısesınden kuaförluk ve cılt bakımı mezunuyum 2 sene once mezun oldum bu sene 4 senelık açıköğretıme gıtmek ıstıyorum gecen sene dıkey geçiş başvurusu yaptım ama gıtmedım acaba açıköğretımdede dıkey geçiş hakkı kazanabılırmıyım benı en kısa zaman da bılgılendırırmısınız

  gulfemkabal@hotmail.com

 22. slm arkadaşlar ben 2 yıllık muhasebe okuyorum ve bu yıl mezun olacağım inşallah açık öğr. devam edebilmem için ne yapmalıyım yeniden öss ye mi girmeliyimmm???

 23. merhaba arkadaslar bende öss ye 185 barajını aşmıstım ama aöf gıremedım sanırım ole olmuyor aöf ye 315 puanla alıyor dıye duydum yanı her 185 barajı aşan gıremıyormus…ama bu sene degısklık yapıldımı bılemıyorum yapıldıysa bende bılgı almak ısterım…

 24. arkadaşlar öss ye basvurular netten mi yapıyor yardımcı olursanırz sevinirim:))

 25. slm arkadaşlar ben 2 yıllık bir myo da okuyorum ama bu sene mezun olamıcam.. ben bu sene sınavsız geçiş yapmak istiyorum 4 yıllık açık öğretime böyle bir drum gerçekleşebilirmi yardımcı olursanız sewınırım.. şimdiden tşkler.

 26. slm.ben 1998 mezunuyum ve af geldiğini duydum.açıköğretime girmek istiyorum.bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirm.şartlar nelerdir hangi bölümlere girebilirim.(meslek lisesi mezunuyum)

 27. selam

  ben 2 yıllık tekstil tasarım mezunuyum hazırlık okuyarak sonrasında 3 sınıf a.ö.f devam edebilirmiyim .yardımlarınızı riça ediyorum

 28. ben lise mezunuyum afö nasıl kayıt olunur ne yapmalıyım yardım ederseniz iyiolur 2 yıllık bir yer okumak istiyorum oss mi gırmem gerek osym gırmem gerek biri ne yapacağimi söylesin iyi günler

 29. MERHABA benim soruM 2008 de açıköğretim fakültesine yerleştirildim ama kayıt yaptırmadım 2009 da öss ye gircem bunu nasıl belirtmeliyim yani öğrenim bilgilerinde 4 kodunu işaretledim doğru mu yaptım acaba

 30. bahar sorun olmaz cunku osym seni biliyor zaten o bolum guzelmi is imkani falan

 31. arkadaslar okuloncesi ogretmenligi meslek liseleri haric duz liseden mezun olanlarin girmesi zor puani 310 larda birsey

 32. arkdslar ben 2 yıllık üniversiteden 2. sınıftan terk 4 yıllık bı bolume yazılabılırmıyım açıköğretimden bana bılgı verecek arkdslar msn adresımı asagıda yazılı mavi_kumsal_25@hot.com arkdslar bılgılerınızı beklıyorum

 33. arkadaşlar bende kız meslek lisesi çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum öss ye hazırlanıyorum bu üçüncü girişim olacak daha önce yeterli bilgim yoktu bölümle ilgili barajı geçince yerleşirsin dediler ama öyle değil bu bölümün taban puanı 323 tü geçen sene.her sene bu değişebiliyor ama bu puanı almak benim için birazcık zor bu bölüme SADECE KIZ MESLEK LİSESİ ÇIKIŞLI ADAYLAR TERCİH YAPABİLİYOR bunu hatırlatayım ve sizlere bi sorum olacak acaba bu bölüme aöf 2 yıllık sınavsız geçiş hakkımız var mı bunu araştırıyorum bir türlü bulamadım lütfen bir bilen varsa yardımcı olsun birbirimize bu konuda yardımcı olalım Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

 34. açık ögretim lisesine internetten ön kayıt yaptıramazmıyım yardımcı olursanız sevınırım lise terk kim bitirmek istiyorum artık

 35. slm arkadaşlar ben meslek lisesi mez. ancak 10 ve 11. sınıflardan birer sorumlu dersim vardı ve sınavlara girmedim tasdiknamem çıktı şimdi açıköğretim okusam sadece iki dersten mi sınava girmem gerekiyor yardımcı olurmusunuz

 36. bakın kardeşlerim ben 2 yıllık cocuk gelişim mezunuyum açık öğrt.4 yıllık okumak istiyorum ama nerden öğrenicem bilmiyorum buna cok ihtiyacım var bilen yazsın ne olur bugün össye girdim berbat geçti moralim bozuk hiç olmasa açık öğretim olsa 4 yıllığa tamamlardık benimle aynı düşüncede olan varmı kardeşlerimyorumunuzu bekliyorum inş.

 37. ya bende aynı d

 38. ben bu sene ilk defa sınavsız geçişten faydalanıp ilahiyat 2 senelik okumak için müracaat edeceğim. başvuru zamanını bilmiyorum yardımcı olan ve olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

 39. mrb ben 4 yıllık iktisad maliye bölümünü okuyorum ama ben 2 yıllı doldurdurtan sonr adiploma almak istiyorum acaba öyle bir hakkım var mı bilgi veririseniz sevinirim şimdiden teşekkürler …

 40. ya bn meslk lisesi çock gelişimi 3. snıftayım. sınavsz geçş şansı çk gzl oldu bzler içn ama bn okul öncesi değil çock gelişimi okumk istiyorum ne yapmm lazm acaba ?:S imge-imgesel@hotmail.com

 41. merhaba arkadaslar ben cocuk gelısımı meslek lısesı mezunuyum oss gırdım cok calısmama ragmen berbat gectı acaba 2 yıllık bu bolum nerelerde var yardımcı olursanız cok sevınırım

  • merhaba tugba benım kuzenımde cocuk gelısımı okuyor ist da sadece beykent üniversitesinde var cocuk gelisimi 2 yıllık baska üniversitelerde yok…

 42. arkadaşlar ben bankacılık ve sigortacılık okudum iki yıllık ve açıktan devam etmek istiyorum 3. sınıftan ne yapmam gerekiyo kayıt işlemleri ve diğer işlemler hakkında bilgi verirmisiniz lütfen
  hamdi_sakarya@hotmail.com

 43. ben 2yıllık muhasebe bölümünü bitirdim aöf den devam etmek istiyorum bu bölümü zorlanarak bitirdim biraz açık ögretimin zorluk ları varmı ders açısından biz sadece işletme yada muhasebe yimi seçebiliyoruz harç durumu nasıl şimdi bi fatura merkezinde calışıyorum farklı düşünceler içindeyim çalışsammı calışmasammı vallaha ben okumak istemiyordum zorla okuduk şimdi çalışmamın zorluk larını çekiyorum insan alt yapısını düzgün oluştaramayınca zorluklarını aynı şekilde görüyor sizden detaylı bilgileri istiyorum iki cümlelik bişey yazmayı iyi günler.

 44. ben 2yıllık muhasebe bölümünü bitirdim aöf den devam etmek istiyorum bu bölümü zorlanarak bitirdim biraz açık ögretimin zorluk ları varmı ders açısından biz sadece işletme yada muhasebe yimi seçebiliyoruz harç durumu nasıl şimdi bi fatura merkezinde calışıyorum farklı düşünceler içindeyim çalışsammı calışmasammı vallaha ben okumak istemiyordum zorla okuduk şimdi çalışmamın zorluk larını çekiyorum insan alt yapısını düzgün oluştaramayınca zorluklarını aynı şekilde görüyor sizden detaylı bilgileri istiyorum iki cümlelik bişey yazmayı iyi günler.gs_72@hotmail.com

 45. merhabalar,ben süper lise mezunuyum,aynı zamanda telafi derslerinide tamamlayıp kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümünü bitirdim,ayrıca şuanda 4 yıllık mühendislik okumaktayım,ben 2 yıllık açıköğretime çocuk gelişimi alanıyla ilgili bir bölüme sınavsız geçiş yapabilirmiyim?bu konuda beni lütfen bilgilendire bilirmisiniz?

 46. ya ben hiç çalışmadan kaç sene snra girdim ancak sistemler ilgili şeyleri bilmiorum
  ÖSS PUANLARI ORTAÖĞRETİM
  BAŞARI PUANI
  ÖSS-SÖZ-1
  165,260 ÖSS-SAY-1
  126,933 ÖSS-EA-1
  150,050 ÖSS-DİL

  ÖSS-SÖZ-2
  148,933 ÖSS-SAY-2
  — ÖSS-EA-2
  145,593 075,820

  MEZUN OLACAĞI/OLDUĞU
  Okulun Kodu Okulun Türü Alan/Kol/Bölüm
  080346 30036 2081

  AĞIRLIKLI ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANLARI (AOBP)
  Sözel
  (AOBP-SÖZ) Sayısal
  (AOBP-SAY) Eşit Ağırlıklı
  (AOBP-EA)
  079,693 076,682 077,653

  Y-ÖSS PUANLARI 0,3 AOBP’li 0,8 AOBP’li Ek Puanlı
  Y-ÖSS-SÖZ-1 Puanı
  Basarı Sırası 189,168
  1049488 —
  — —

  Y-ÖSS-SAY-1 Puanı
  Basarı Sırası —
  — —
  — —

  Y-ÖSS-EA-1 Puanı
  Basarı Sırası 173,346
  1132085 —
  bunları almışım sizce aöf olurmu

 47. arkadalar teknık lıse elektronık 2005 menzunuyum meslek lıselerın gecıs hakkı var oldugunu duydum acaba 2 yıllık acık ogretıme gecebılırmıyım bılgızı olan varsa ltfen yardımcı olsun cok acıl

 48. pınar seny ekledm açıköretmle ilgili bilgi almk istiorm yardmcı olursan çok sevinirim..

 49. ben meslek lisesi bilgisayar bölümünden mezun oldum orta öğretim başarı puanım 98 diploma notum86 acaba 2 yıllık ankara de bir yere geçiş yapabilirmiyimmm

 50. BEN 97 YILI TİCARET MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM DAHA ÖNCE AÖF İKTİSAT BÖLÜMÜNDEYDİM KAYDIMI DONDURMADIĞIM İÇİN İPTAL OLDU
  TEKRAR 2YILLIĞA GİRİŞ YAPABİLİRMİYİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

 51. kız meslek lisesi çocuk gelişimi mezunuyum öss ye girdim sözel 295 eşit ağırlıklı 275 puanda kaldım açık öğretim okul öncesi ne puanım yetermi

 52. arkadaşlar meslek lisesi kuaförlük ve cilt bakımı mezunuyum açıköğretime girmek istiyorum. istediğim bölümlere görebiliyormuyum öss puanım209 bilgi verirseniz tşk ederim

 53. Arkadaşlar lise mezunu olan arkadaşlar ve dier arkadaşlar ne olursa olsun lise mezunu olup öss sınavından 145 puan almanız açıköğretim bölumunu okumanıza engel olmaz lise mezunu+öss sınavına girip 145 puan alarak açıköğretim yazabilirsiniz ve kesin olrk yerleşeceksiniz liselere gelince onlarda açıköğretimden okuyabiliorlar..

 54. Arkadaslar ben Fizik bölümü okuyorum 4yılım bitti ama okul uzadı onun icin ben öss ye girdim ve tekrar hak kazandım ve 2 yıllık yüksekokul teknikbilimlerden tercih yapabilir miyim aynı ünv den… her ikisini birlikte olur mu yani?? lütfen cevap yazın….

  ve mümkünse kerem_037@hotmial.com adresini ekliyebilir mi???

 55. ben lıse mezunuyum ama 2 dırek gecıs yapmak istedım ama sıfrem kabul gorulmedı neden

 56. Kızım 2. girdiği öss sınavında sözel1 310.971 başarı sırası 29716 eşit ağırlık 293 başarı sıra 33236 Açık öğretim taban puanı 323 bu puanlar düşermi ek kontenjan 2009 da tanındımı.kontenjan için, 2. ci yerleştirmeyimi bekleyeceğiz ,saygılar.

 57. Ayrıca,belirtmeyi unuttum, Menemen,Anadolu kız meslek lisesi 4 yıllık, çocuk gelişimi mezunu 2 yıllık istemiyor tek çare diğer arkadaşlarınında istediği gibi , ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Açık öğretim,taban puanının düşmesi, Selamlar.

 58. meraba ben büşra 3. sınıfa direk geçiş yapabilirmiyim açıköğretime bölümüm çocuk gelişimi 3. sınıftan tasdiknamemi aldım açıktan demek etmek istiorum yardımcı olursanız sevinirim sorumlu oldugum ders yok

 59. meraba ben büşra 3. sınıfa direk geçiş yapabilirmiyim açıköğretime bölümüm çocuk gelişimi 3. sınıftan tasdiknamemi aldım açıktan demek etmek istiorum yardımcı olursanız sevinirim sorumlu oldugum ders yok

 60. arkadaslar yardıma ihtiyacı olan arkadaslara yardımcı olmak isterim gerekli sorularınıza cevaplarda yardımcı olurum
  reload1988@hotmail.com ekleyin sorularınıza cevap bulalım tmm

 61. mrb ben meslek lissi mezunuuym 2 yıllık geçiş hakkımı kullanmadım açıköğretim de işletme okumak istiyorum bunun için öss den aldığım puanla tercih yapmış olmam gerekio mu ?yoksa direk olarak açıköğretim bürosuna gidip kayıt yaptırabilirmiyim ?

 62. slm arkadaslar ben bu yıl unıversıte okuycam aöf gırmek ıstıyorum bılgım yok ama ek yerlestırmeden yapabılıyormusum nasıl basvuracam kayıt ne zaman bılgınız varsa bana ulasın

 63. merhaba ben muhasebe 2 yıllık bitirdim. açık öğretimden devam etmek istiyorum. başvuru için neler gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

 64. selam arkadaşlar ben sorum şu : ben açık öğretim yazdım uluslararası ilişkiler bunu örgün okuyabiliyormuyum gidip fakültede öğrenim görebiliyor muyum onu öğrenmek istedimde. şimden teşekür ederim

 65. arkadaşlar cevap lütfennn

  ben bu sene öss sınavına girdim ve bir yere yerleştirildim yerleştirildiğim halde açık öğretim okuyabilirmiyim????

 66. LÜTFENNN cevap yazın zamanım çok az çalışıyorum sadece bugn izinliyim!!!!

 67. mrb meslek lisesi mezunuyum 2 yıllık geçiş hakkımı kullanmadım mezun olalı 2 yıl oldu açık öğretime geçişte kullana bilirmiyım acaba cevap bekliyorum acil

 68. ben 2 yıllık maliye yüksek okul mezunuyum direk 4 yıl tamamlamak için hangi bölümlerden devam edebilirim teşekkürler.

 69. Ben düz lise mezunuyum endüstir meslek fark deslerına girmek istiyurum aceba kaç yılda biter ve sınav sistemı nasıl


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: